Gmina Blachownia

Gmina Blachownia
Aktualności

Około 1000 maseczek trafi wkrótce do Mieszkanek i Mieszkańców gminy Blachownia

Do Mieszkanek i Mieszkańców gminy Blachownia trafi wkrótce 1000 maseczek ochronnych. To decyzja Burmistrz Blachowni Sylwii Szymańskiej.

- Znaleźliśmy się wszyscy w bardzo trudnej sytuacji – mówi Burmistrz Sylwia Szymańska. - Gmina stara się robić wszystko, by ograniczyć ryzyko kolejnych zakażeń - od odwołania imprez zaczynając na szerokiej akcji informacyjnej kończąc. Jak dotąd tylko jedna osoba z gminy Blachownia jest chora. Mam nadzieję, że tak zostanie. Chciałabym jednak zwiększyć bezpieczeństwo Mieszkanek i Mieszkańców, bo to obecnie dla mnie najważniejsze. Dlatego podjęłam decyzję o zakupie maseczek i przekazaniu ich bezpłatnie dla Mieszkanek i Mieszkańców naszej gminy.

O sposobie ich dystrybucji wkrótce poinformujemy. Maseczki trafią do najbardziej potrzebujących Mieszkańców. Przekażemy je także do Szpitala w Blachowni oraz do Domu Pomocy Społecznej wraz z innymi środkami ochronnymi, które zakupiła gmina.

Odpowiednie korzystanie z maseczek zmniejsza rozprzestrzenianie się wirusa, a w chwili obecnej najważniejsze jest to, aby spowolnić tempo zakażenia.

 


Data publikacji: 26-03-2020