Gmina Blachownia

Gmina Blachownia
Aktualności

Przełajowa Ósemka w Blachowni została odwołana. Organizatorzy zapraszają za rok!

XIX Ogólnopolski Bieg Przełajowy Przełajowa Ósemka, a także towarzyszące mu Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego w Nordic Walking w Blachowni planowane były na niedzielę 30 sierpnia br. Impreza została jednak odwołana decyzją współorganizatorów - Burmistrz Blachowni Sylwii Szymańskiej i prezesa Ośrodka Sportu i Rekreacji w Blachowni, a jednocześnie dyrektora biegu Jacka Chudego.

- Powodem jest lawinowy wzrost zakażeń koronawirusem w Polsce, a zwłaszcza w województwie śląskim - tłumaczy Burmistrz Sylwia Szymańska. - Jako gospodarze imprezy, która od lat przyciąga setki uczestników z całego kraju, musimy być odpowiedzialni. Jest nam bardzo przykro, ale nie możemy narażać zawodników i widzów na niebezpieczeństwo.

Dyrektor biegu Jacek Chudy podkreśla: - Przełajowa Ósemka to niewątpliwie jedna z największych renomowanych imprez sportowych w regionie. Pełna sportowych emocji, pięknej rywalizacji fair-play i radości. Chcielibyśmy, żeby tak zostało, a w obecnej sytuacji i przy istniejących obostrzeniach nie byłoby to możliwe. Przepraszamy i zapraszamy za rok!

Przełajowa Ósemka jest planowana na 29 sierpnia 2021 roku. Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z Przełajowej Ósemki w 2019 roku.

 

 

 

 


Data publikacji: 04-08-2020